Liposakcijos rezultatai
“Kova dėl puikiai gražios figūros”. Ši maža, penkių žodžių frazė daugelį metų buvo sakoma mums per televiziją, laikraščius ir žurnalus. Kartais, nesvarbu, kaip sunku gauti gražią figūrą, rezultatai atsiperka. Faktas yra tas, kad kai kuriems žmonėms riebalų ląstelės, nepaisant dietos ir sporto, nesumažės. Tam tikrais atvejais galite padėkoti genetikai.

Riebalų nusiurbimas – tai galimybė pašalinti nedidelius riebalų kiekius, kurie dings ir pagerins jūsų kūno formą. Dažniausiai gydomos sritys apima klubus, pilvą, šlaunis ir sėdmenis bei veidą. Riebalų nusiurbimas nepašalina celiulito, tik riebalų ląsteles.

Kas yra geras riebalų nusiurbimo kandidatas?

Geras kandidatas riebalų nusiurbimui turėtų turėti realių lūkesčių apie šios procedūros rezultatus, taip pat šias pagrindines savybes:

  • Vidutinis arba šiek tiek didesnis nei vidutinis svoris
  • Tvirta, elastinga oda
  • Gera bendra sveikata
  • Koncentruotos riebalinės ląstelės, kurios blogai reaguoja į mitybą ir pratimus
  • Pacientai, kurių bloga odos kokybė (celiulitas), nėra tinkami riebaų nusiurbimui, nes gali atsirasti odos pažeidimų, susijusių su lokalizuotų riebalų ląstelių pertekliumi ar per didele korekcija. Amžius apskritai nėra svarbus dalykas svarstant riebalų siurbimą; tačiau vyresnio amžiaus pacientai dažnai turi mažiau elastingumo savo odoje ir dėl to jie negali pasiekti tos pačios liposukcijos naudos, kurią gali pasiekti jaunesnis pacientas, kurio odos plotai yra stipresni.

Ką aš turiu žinoti prieš darydamasis liposakciją?

Pirmasis žingsnis prieš riebalų nusiurbimą, t.y. liposakciją, bus organizuoti konsultacijas su savo plastikos chirurgu. Konsultacijos metu jūsų chirurgas aptars, kokios galimybės Jums geriausiai tinka, atkreipiant dėmesį į jūsų odos tipą, procedūros veiksmingumą ir saugumą, galimas finansines išlaidas ir  jūsų lūkesčius. Nedvejodami klauskite chirurgo visų klausimų, kuriuos norite paklausti. Dabar nėra laiko būti droviems.

Kai nuspręsite atlikti riebalų nusiurbimą, jūsų chirurgas duos jums instrukcijas, kurių jums reikia laikyti, norint pasirengti operacijai. Tai gali būti dietinio ar alkoholio vartojimo apribojimai arba tam tikrų vitaminų vartojimas ar vengimas. Būtinai pasakykite savo chirurgui apie bet kokią alergiją, kurią turite, ir bet kokius vaistus, kuriuos vartojate. Tai apima be recepto ir receptinių vaistų, taip pat vaistažolių papildus.

Kaip veikia riebalų nusiurbimo procedūra?

Priklausomai nuo riebalų nusiurbimo tipo, procedūra gali būti atliekama kaip ambulatorinė procedūra gydytojo ar chirurgo klinikoje, arba jei pašalinami dideli riebalų kiekiai, procedūra bus atliekama ligoninėje ir gali prireikti nakvynės likti.

Prieš pradedant procedūrą jums bus suteikta anestezija. Vėlgi, priklausomai nuo riebalų siurbimo laipsnio ir atliekamo liposakcijos tipo, anestezija skiriasi ir gali būti taikoma tik lokaliai, todėl gali prireikti bendro taikymo, tokiu atveju operacija bus atliekama miegant.

Kai anestezija pradeda veikti, riebalų nusiurbimo procedūra atliekama naudojant siurbimo įtaisą, prijungtą prie nedidelio nerūdijančio plieno prietaiso, pavadinto kanule. Per smulkius pjūvius, kanulė įterpiama į riebalinius plotus tarp odos ir raumenų, kur pašalina riebalų perteklių naudojant siurbimo siurblį arba didelį švirkštą. Dėl to vyksta sklandesnis ir geresnis kūno kontūras. Procedūros trukmė skirsis atsižvelgiant į siurbiamą riebalų kiekį.

Kokie yra riebalų nusiurbimo procedūros tipai?

Nors anksčiau aprašytos liposakcijos pagrindai išlieka tie patys, yra keletas skirtingų metodų, kuriuos galima naudoti operacijos metu. Jie apima:

  1. “Tumescent” riebalų siurbimas. Per šį metodą chirurgas injekcinės tirpalo įsiskverbia į jūsų riebalines vietas, kol riebalai bus pašalinti. Jis susideda iš druskingo tirpalo, lengvo skausmo malšintuvo ir epinefrino, vaisto, kuris sutalpina kraujagysles. Šis sprendimas ne tik padeda chirurgui pašalinti riebalus lengviau, bet padeda sumažinti kraujo netekimą ir suteikia skausmo malšinimo operacijos metu ir po jo.
  2. Ultragarso pagalba. Naudojant ultragarso riebalų nusiurbimą, ultragarso energija naudojama suskystinti riebalus, kurie po to pašalinami iš kūno.

Kiek laiko truks pooperacinis laikotarpis?

Daugeliu atvejų, kai riebalų nusiurbimas yra ambulatorinė procedūra, atsigavimas paprastai yra greitas. Daugelis žmonių gali grįžti į darbą per kelias dienas ir tęsti įprastą veiklą per maždaug dvi savaites. Jūs turėtumėte tikėtis kraujosruvų, patinimų ir skausmo mažiausiai kelias savaites. Tačiau kiekvieno asmens rezultatas bus skirtingas, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip pašalintų riebalų ląstelių kiekis ir pašalinimo plotas. Jūsų gydytojas chirurgas aptars, kokius rezultatus galite tikėtis pasiekti ir kaip geriausiai išlaikyti savo naują kūno formą.

Ar nusiurbti riebalai gali grįžti?

Riebalų ląstelės yra pašalinamos visam laikui, tačiau, jei jūs po svorio padidinsite svorį, paprastai jis nebus sutelktas į gydomą plotą. Tačiau svarbu pažymėti, kad riebalų nusiurbimas neapsaugos nuo svorio. Norėdami išlaikyti savo naują formą ir naują svorį po operacijos, turite laikytis tinkamo dietos ir fizinio krūvio plano.

Kokia yra riebalų nusiurbimo operacijos rizika?

Visos plastinės chirurginės procedūros kelia tam tikrą pavojų. Tačiau riebalų nusiurbimas yra itin saugi, o su procedūra susijusi rizika yra sumažinta, kai ją atlieka specialiai apmokytas plastikos chirurgas.

Nors retai rizika yra infekcija ir odos spalvos pakitimai, kaip ir visos operacijos, svarbus yra sveikas protas. Medicininių problemų riziką galima sumažinti, išvengiant itin ilgų procedūrų arba pernelyg didelio riebalų pašalinimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *